start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
WYDARZENIA  >  SZCZEGÓŁY
10.11.2018
Jesień dla Seniorów

Aktywna AKademia!

W Muzeum AK przygotowaliśmy tej jesieni specjalną ofertę dla Seniorów!
W niedzielę 21 października o godzinie 13.30 zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału
w warsztatach wzornictwa i dekoracji przestrzeni. W czasie warsztatów można będzie nauczyć się, jak z pozoru niepotrzebnym rzeczom, nadać nowe życie i ożywić wnętrze mieszkania minimalnym nakładem środków,
a równocześnie spędzić miło długie jesienne wieczory. Wstęp wolny, spotkanie będzie odbywało się w pomieszczeniu kawiarni, przy dziedzińcu Muzeum.

 

 

11 listopada o godzinie 10.00 odbędzie się wykład „Służba zdrowia w okupowanym i podziemnym kraju” połączony ze zwiedzaniem ekspozycji Muzeum.

Tematem wykładu „Służba zdrowia w okupowanym i podziemnym kraju” są  aspekty funkcjonowania oficjalnych placówek medycznych oraz tych działających konspiracyjnie na obszarze Polski opanowanej przez okupantów, ramy czasowe wyznacza okres II wojny światowej i okupacji. Pierwszym celem zajęć jest przybliżenie roli jaką na terenie polskich ziem miała do odegrania opieka medyczna wpisana w politykę III Rzeszy i Związku Sowieckiego. Drugim zamierzeniem jest ukazanie ogromnego, a zarazem niezwykle trudnego przedsięwzięcia, jakim było zorganizowanie i funkcjonowanie konspiracyjnej służby medycznej.

 

wstecz
PROSZĘ DODAĆ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila