start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
MUZEUM  >  W MEDIACH  >  SZCZEGÓŁY
2013-10-15 rmf24.pl
Kombatanci zapraszają

Od chwili powstania Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, czyli od 1990 roku gromadzili się w nim i wokół niego kombatanci. To głównie dzięki ich staraniom oraz przekazanym pamiątkom zbiory nowej placówki powiększały się i nadal powiększają z dnia na dzień.

Bardzo dobrze więc, że dyrekcja Muzeum postanowiła ułatwić im kontakt z młodzieżą, na której weteranom walk o niepodległość szczególnie zależy. Chcą bowiem - dopóki starcza im sił - przybliżać jej zapomnianą i zakłamywaną przez wiele lat po II wojnie światowej historię Polskiego Państwa Podziemnego i jego sił zbrojnych.

Nie ma lepszego miejsca na takie spotkania, jak właśnie ta placówka muzealna przy ulicy Wita Stwosza 12. Dlatego członkowie stowarzyszeń kombatanckich, w tym Światowego Związku Żołnierzy AK, Stowarzyszenia Szarych Szeregów oraz Polskiego Związku Więźniów Komunizmu zapraszają młodych ludzi we wtorki od 11.00 do 17.00 oraz we środy od 11.00 do 13.00. Każdy może wówczas przyjść do Muzeum, spotkać się z nimi, posłuchać ich opowieści i wspomnień.

Z pewnością będzie to niezapomniana lekcja historii z udziałem jej naocznych świadków.

Jerzy Bukowski

wstecz              Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila