start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
MUZEUM  >  W MEDIACH  >  SZCZEGÓŁY
2013-12-04 Dziennik Polski
Rodacy Kresowym Straceńcom

Do przyszłego wtorku będzie trwała zbiórka pomocy dla żołnierzy Armii Krajowej mieszkających na Białorusi.

Jej organizatorami są Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK i Muzeum AK. Do muzeum można przynosić paczki z żywnością o przedłużonej trwałości (m.in. makarony, konserwy, olej itp.). Do potrzebujących, czyli żołnierzy AK, którzy po uwięzieniu przez Sowietów przeżyli piekło łagrów m.in. w Workucie, Ince, Norylsku, Kołymie i Magadanie, dary trafią przed świętami.

- Głodowe emerytury i bardzo wysokie koszty żywności powodują, że każdy dar jest dla tych ludzi wielkim wsparciem, stanowi też dowód pamięci o naszych bohaterach - mówi koordynator akcji w Krakowie, historyk Marcin Bieńkowicz. Podobne zbiórki prowadzone są w Wołominie, Sejnach, Suwałkach i Augustowie.

(SUB)

**********

W Krakowie głównym koordynatorem akcji jest Pan Tomasz Rzepecki tel. 506-559-468, mail: wehr@interia.pl, można kontaktować się w tej sprawie także z Panem Marcinem Bieńkowiczem tel.: 500-246-492, mbienkowicz@muzeum-ak.pl.

Szerzej na temat akcji >>>

wstecz              Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila