start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
POLECAMY
  POLECAMY
Dwa Światy

Kapitulacja Warszawy oznaczała gehennę dla tysięcy jej mieszkańców. Archiwum Narodowe w Krakowie przygotowało w oparciu o przechowywane materiały, wystawę "Dwa Światy. Losy mieszkańców Warszawy wysiedlonych do Krakowa", prezentowaną w przestrzeni internetowej.
adres www
Strona o Żubrach, zgrupowaniu w II Obwodzie AK

"Żubry" to najliczniejsze zgrupowanie (batalion) w II Obwodzie AK "Żywiciel". Liczyło 941 żołnierzy. Jednocześnie mamy najmniej relacji, wspomnień i opracowań dotyczących tego oddziału.
adres www
Grupa Rekonstrukcji Historycznej AK

Celem GRH AK "Murawa" jest prowadzenie badań, zachowanie i odtwarzanie faktów historycznych, dotyczących Obwodu Armii Krajowej o kryptonimie "Murawa".
adres www
Serwis poświęcony II wojnie światowej

Historia zmagań wojennych, sylwetki bohaterów, recenzje książek, zapowiedzi wydarzeń.
adres www
Australian International Research Institute

adres www
Wacław Lipiński 1896-1949

Strona o ppłk. Wacławie Lipińskim, żołnierzu pierwszej Brygady Legionów Polskich, jednym z przywódców konspiracji piłsudczykowskiej w czasie wojny, działaczu antykomunistycznego podziemia niepodległościowego.
adres www
Wirtualne Muzea Małopolski

Inicjatywa pozwalająca na zaprezentowanie w internecie zasobów cennych i ważnych dla kultury.
adres www
Myśli Nieinternowane

Inicjatywa Krakowskiej Fundacji Filmowej
adres www
Kazimiersko - Proszowicka Rzeczpospolita Partyzancka 1944

Strona dedykowana bohaterom "Rzeczpospolitej Partyzanckiej 1944" tym znanym i tym bezimiennym, wszystkim tym, którzy poświęcili swoje życie i zdrowie dla idei "W imię Boga za naszą i waszą wolność".
adres www
Strona Stowarzyszenia Passionart

Passionart to wspierająca twórczość organizacja pozarządowa. Współorganizator m.in. Krakowskich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
adres www
2013 - Rok Żołnierzy Wyklętych

Rok Żołnierzy Wyklętych to pierwszy ogólnopolski projekt edukacyjno-historyczny na tak dużą skalę zainicjowany przez Fundację Niepodległości.
adres www
Strona ŚZŻ AK w Rzeszowie

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej w Rzeszowie Okręg Podkarpacki.
adres www
Strona Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej

Informacje Stowarzyszenia, pomoc dla żołnierzy AK z terenów dawnej RP a obecnie Białorusi, renowacja kwater kombatanckich.
adres www
Portal o niemieckich obozach zagłady i obozach koncentracyjnych

Witryna edukacyjna Instytutu Pamięci Narodowej przedstawia podstawowe informacje o obozach zagłady i obozach koncentracyjnych utworzonych przez III Rzeszę Niemiecką na terenach okupowanej Polski podczas II wojny światowej.
adres www
Narodowe Archiwum Cyfrowe

Podstawowe zadania NAC to archiwizacja materiałów cyfrowych, w tym dokumentu elektronicznego, archiwizacja zdjęć, nagrań dźwiękowych i filmów, digitalizacja tradycyjnych materiałów archiwalnych, udostępnianie cyfrowych informacji i materiałów archiwalnych, także on-line.
adres www
In the air on the air - w powietrzu i w eterze

Częste zrzuty dla Armii Krajowej w sposób znaczący zaopatrywały walczących w broń. Cichociemni przedostający się drogą lotniczą do kraju byli nieocenioną pomocą. Tą drogą do walczącej Polski trafiało też wsparcie finansowe. Strona o wystawie In the air on the air - w powietrzu i w eterze.
adres www
Strona ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

W pażdzierniku 2006 r. miały miejsce bolesne dla mnie wydarzenia, po których wielu ludzi Dobrej Woli zaczęło przesyłać mi listy, e-maile i sms-y z wyrazami poparcia i solidarności. Na tak wielką liczbę listów nie jestem w stanie odpowiadać indywidualnie. W ten sposób narodził się pomysł założenia strony internetowej - ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
adres www
Portal Historyczno-Wojskowy

Portal adresowany przede wszystkim do pasjonatów historii wojskowości we wszelkich jej odmianach. Znajdą tu miejsce naukowcy pragnący opublikować swoje prace, blogerzy zajmujący się publicystyką historyczną, hobbyści militariów czy członkowie grup rekonstrukcji historycznych.
adres www
Komendant Naczelnik Marszałek. Józef Piłsudski i jego czasy

Historię życia Józefa Piłsudskiego można odczytywać na wielu płaszczyznach. Mąż stanu i wizjoner, wybitny wódz i skuteczny polityk. To także nietuzinkowa osobowość z barwnym życiorysem. Powstanie portalu JPilsudski.org ściśle wiąże się z deficytem informacji o tej niezwykłej postaci i epoce, w której żył i działał w sieci internet.
adres www
Strona Okręgu Wileńskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

Informacje Okręgu Wileńskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
adres www
Indeks Represjonowanych - centrum informacji o obywatelach polskich represjonowanych w ZSRR

"Indeks Represjonowanych" to program badawczy Ośrodka KARTA (realizowany od 1988 roku), w ramach którego prowadzona jest całościowa, imienna dokumentacja losów obywateli polskich prześladowanych w ZSRR w latach 1939-56.
adres www
Strona poświęcona majorowi Henrykowi Dobrzańskiemu - Hubalowi

Mimo upływu tak wielu lat od śmierci majora Henryka Dobrzańskiego, ciągle wzbudza On zainteresowanie badaczy, a działalność oddziału, którym dowodził nadal budzi emocje i wywołuje spory. Strona powstaje dzięki współpracy ludzi, dla których postać mjr. Hubala jest wzorem wszelkich żołnierskich cnót.
adres www
Strona poświęcona pamięci konspiratorów krakowskiego Kedywu AK

Informacje o krakowskim środowisku konspiratorów - żołnierzy nurtu walki czynnej Polskiego Państwa Podziemnego.
adres www
Strona programu Straty osobowe i ofiary represji pod okupacją niemiecką

Celem programu jest stworzenie imiennej bazy danych, zawierającej wszystkie mozliwe do uzyskania informacje o ofiarach i prześladowaniach niemieckich wobec obywateli polskich w latach 1939-1945.
adres www
Portal internetowy poświęcony Generałowi Leopoldowi Okulickiemu

Portal przygotowany w oparciu o materiały zebrane do albumu "Generał Leopold Okulicki 1898-1946", wydanego w wydawnictwie Instytutu Pamięci Narodowej, ukazujący życie i działalność ostatniego komendanta Armii Krajowej.
adres www
wszystkich: 25 na stronach: 1
najnowsze              Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila