start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
SZARE SZEREGI - WYDARZENIA  >  SZCZEGÓŁY
07.11.2017
XXVIII Złaz Stowarzyszenia Szarych Szeregów na Lubogoszczy

W dniach 8-10 września 2017 r. w Bazie Szkoleniowo-Wypoczynkowej na Lubogoszczy odbył się XXVIII Złaz Stowarzyszenia Szarych Szeregów Oddział w Krakowie. Hasłem tegorocznego Złazu był temat Harcerki „Ula Smok” w walce z okupantami Polski w latach 1939-1945.

Na Złaz przybyła młodzież z Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego im. Szarych Szeregów, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach, uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Grochowskiej w Krakowie oraz harcerki i harcerze z 28 Krakowskiej Drużyny Harcerek „Buki”, 5 Krakowskiej Drużyny Wędrowniczek „Virga”, 5 Krakowskiej Drużyny Wędrowników „Orkan”, XIV Przemyskiej Wodnej Drużyny Harcerskiej im. Edwarda Heila, I Ostrowskiej Wodnej Gromady Zuchowej i środowiska ZHP z Marszowic. W przygotowywaniu Złazu aktywnie uczestniczyła młodzież harcerska. W Złazie uczestniczyły w sumie 154 osoby.

W sobotę przed południem odbył się bieg harcerski na Młodzieżową Odznakę „Szare Szeregi – Więź Pokoleń” w formie gry terenowej dotyczącej działalności harcerek. Następnie młodzież uczestniczyła w pogadance historycznej dotyczącej działalności krakowskich harcerek oraz wykonywała zadania historyczne.

Wieczorem odbyło się uroczyste ognisko, na którym wysłuchano między innymi gawędy Komendanta Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów kpt. hm. Władysława Zawiślaka, a także uczestniczono w pokazie słowno-muzycznym z oprawą wizualną dotyczącym losów poszczególnych harcerek „Ula Smok”.

W niedzielę, po polowej mszy św. odprawionej przez Kapelana Okręgu Małopolskiego ZHR, odbył się uroczysty apel z podsumowaniem biegu, wręczeniem dyplomów i nagród dla uczestników.

wstecz              Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila