start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
CO GDZIE KIEDY  >  SZCZEGÓŁY
21.12.2016  do  30.08.2017
Bon Kultury w Muzeum AK

"W okupowanym Krakowie" - zajęcia dofinansowane w ramach programu Bon Kultury
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Przenieś się w czasy II wojny światowej. Poznaj historię życia codziennego w okupowanym mieście. Sprawdź swoje umiejętności i wiedzę na specjalnej wielkoformatowej planszy (50m²)!

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także dzieci i młodzież ze szkół specjalnych, integracyjnych, placówek opiekuńczo-wychowawczych, drużyny harcerskie, a także uczestników indywidualnych. Województwo Małopolskie zapewnia dofinansowanie zajęć, a logo "Bonu Kultury" daje gwarancję, że proponowane warsztaty są nie tylko ciekawe, ale również atrakcyjne cenowo.


W sali warsztatowej Małej AKademii uczestnicy dowiedzą się jak wyglądała okupacja niemiecka w Polsce w czasie II wojny światowej na przykładzie Krakowa. Poznają najważniejsze miejsca i wydarzenia związane z życiem okupowanego miasta. Prowadzący opowiedzą między innymi jak funkcjonował system kartkowy, na czym polegał niemiecki system represji oraz jakie rozrywki umilały życie ludzi w tym trudnym okresie.

Po zakończeniu warsztatów zapraszamy do rywalizacji w grze wielkoformatowej, w czasie której zdobyta na warsztatach wiedza może okazać się na wagę złota.

Czas trwania: ok. 2 godziny
Koszt udziału: grupy z gminy Kraków 4 zł od osoby, grupy spoza gminy Kraków 1 zł.
Adresaci: uczestnicy powyżej 10 lat.
Warsztaty dostosowane są grup wiekowych.

Rezerwacja:
kontakt telefoniczny pod nr 12 410 07 70
kontakt mailowy: rezerwacja@muzeum-ak.pl
 

 

wstecz              Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila