start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
WYSTAWY  >  WYSTAWY ZEWNĘTRZNE  >  SZCZEGÓŁY
28.01.2014
IV edycja wystawy "Rzeź wołyńska"

Od 28 stycznia 2014 roku w salach Zamku w Wiśniczu oglądać można IV już edycję, przygotowanej przez Muzeum Armii Krajowej wystawy pn. "Rzeź wołyńska".

W rocznicę rozpoczęcia akcji "Burza" na Wołyniu i powstania 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK wystawę otworzyli: Renata Jonak Dyrektor Muzeum Ziemi Wiśnickiej, Prezes Środowiska Żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK Włodzimierz Wowa Brodecki i Robert Springwald przedstawiciel Muzeum Armii Krajowej.

Wystawa ukazuje na 16 planszach genezę, przebieg oraz skutki ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej, na Lubelszczyźnie i Polesiu w czasie II wojny światowej.

Przybyli na wernisaż wystawy miłośnicy historii wysłuchali okolicznościowego wykładu dr. Piotra Wierzbickiego.

Po wernisażu odbyła się interesująca dyskusja i posiedzenie Towarzystwa Miłośników Ziemi Wiśnickiej poświęcone "Rzezi Wołyńskiej".

Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do odwiedzenia Muzeum Armii Krajowej, gdzie właśnie otwarto wystawę "Burza zaczęła się na Wołyniu".

Wystawę "Rzeź wołyńska" można zwiedzać w salach Zamku w Wiśniczu do 31 marca 2014 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, a w soboty, niedziele i święta w godz. 9.00-17.00.

tekst i fot. Robert Springwald

ta informacja posiada w swojej galerii zdjęć:  10  na stronach:  1
wstecz              Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila