start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
WYSTAWY  >  WYSTAWY ZEWNĘTRZNE  >  SZCZEGÓŁY
09.04.2014
Prezentacja wystawy "Rzeź Wołyńska" w ZK Wiśnicz

Ostatnim akcentem związanym z prezentacją wystawy "Rzeź wołyńska" na ziemi wiśnickiej był specjalny jej pokaz na terenie Zakładu Karnego w Wiśniczu.

W sali wykładowej od 7 do 11 kwietnia wystawę mogą oglądać osadzeni w Wiśniczu więźniowie a 9 kwietnia odbyło się spotkanie z grupą więźniów szczególnie zainteresowanych historią.

Robert Springwald pracownik Muzeum AK przestawił przebieg dramatycznych wydarzeń jakie rozegrały się na Wołyniu a prezes Środowiska Żołnierzy 27 Dywizji Piechoty AK Włodzimierz Wowa Brodecki przestawił podejmowane działania polskiego podziemia w obronie Polaków, a w szczególności walkę 27 Dywizji Piechoty AK.

Przedstawiono również działania różnych środowisk, w tym Muzeum AK, związane a o upowszechnienia wiedzy na temat "Rzezi Wołyńskiej".

Środowe spotkanie nawiązało do prowadzonych już w Wiśniczu i innych zakładach karnych cyklu wykładów pt. "Historia za więziennym murem".

Na zakończenie pobytu w Wiśniczu odwiedzono również willę "Koryzonówka", w której ukrywał się rotmistrz Witold Pilecki po ucieczce z Auschwitz.

zobacz także >>>

ta informacja posiada w swojej galerii zdjęć:  12  na stronach:  1
wstecz              Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila